Az MSMME elődszervezetei révén már megalakulásának pillanatában, 1994-ben igen komoly tapasztalatokkal bírt művészeti találkozók, fesztiválok szervezésében és lebonyolításában. Mégis, a sok-sok tapasztalat, tudás és intenzív munka mellett felbukkantak, illetve folyamatosan ismétlődtek apró sutaságok, bizonytalan formavilág, komoly baklövések és bizonyos igénytelenségek a produkciók színpadi kiállítása tekintetében. Egy idő után nyilvánvalóvá vált, hogy a találkozókon történő megbeszélések nem elég hatékonyak a szakmai problémák szűkítésére, illetve kiküszöbölésére. Továbbá, országosan lehetetlen kellő számú művészt megnyerni a feladatok elvégzésére.
Megfogalmazódott az igény a színpadi műfajok oktatására. Az MSMME és az intézményi költségvetés az öt napos képzést tette lehetővé, ami tudjuk, hogy kevés, de ez van.
MSMME Szakmai Továbbképzés 2011 március 07-11.
Nagy várakozásokkal vágtunk neki az egri kalandnak. Nekünk miskolciaknak (Önálló Másság Életminőség Fejlesztő Alapítvány) ez volt az első továbbképzésünk. A filmes szakkör kivételével minden műhelyben jelen voltunk. Én a színjátszó csoportban tevékenykedtem.
Ha pár szóval szeretném jellemezni a hetet a munkás és a dolgos illenék rá legjobban. A szervezők mindent elkövettek, hogy egy perc üresjárat se legyen a héten a résztvevőknek.
A MSMME éves továbbképzésén színjátszás művészeti ágban vettem részt a Sz.-Sz.-B. Megyei Önkormányzat tarpai Kikelet Ápoló- Gondozó Otthona képviseletében.
A továbbképzéssel minden tekintetben elégedett vagyok. Számtalan ötletet kaptam munkámhoz, sokat tanultam. A program színes volt és változatos. Remek előadásokon vehettünk részt, kicsit belekóstolva abba a hóhérakasztós érzésbe, amikor ránk, felkészítőkre várnak megoldásra váró feladatok. Az ország egymástól egészen távoli vidékéről érkező kollegák mindegyike ráléphetett az általa választott útra a tanfolyam alatt, hiszen a műfajon belüli tapasztalat (vagy akár tapasztalatlanság) nem gördített akadályt a jó hangulatú együtt munkálkodás elé.
A hetedik művészettel ért véget a művészetek hete Egerben, a Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesület hagyományos speciális szakmai továbbképzésén. Egy nagyon intenzív és sokoldalú hét van mögöttünk, mely - véleményem szerint - minden oldalról sikeresnek mondható. Az Egyesület életében először indult filmes továbbképzés, melynek megtartására engem kértek fel a szervezők. Ezúton is köszönöm Elnök Úrnak és a művészeti vezetőnek a megelőlegezett bizalmat.
Ahogy már említettem, ez egy új kezdeményezés volt, ami magával hozta, hogy mindent az alapoktól kellett kezdeni és mindent a speciális képzésre kellett felépíteni.